KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14011002
nr 1401 1002
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Oljemålning, Stockholmsvy över Stadshuset och Västerbron, olja på pannå. Signerad Ahlgren, 26x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x58 cm
Sven Harald Ahlgren, svensk bildkonstnär född 1922, död 1997.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
6.000 kr
måndag 31 maj 2021
kl 20:41:38
23/5 07:01:42
- Klassiska
31 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Sven Ahlgren
Läs mer om Sven Ahlgren